Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula

Dragi učenici, Poštovani roditelji!

Kao služba Učeničkog servisa, smješteni smo u zgradi srednje Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu u Puli na adresi Kandlerova 48 (III kat).
Učenički servis je posrednik između redovnih učenika i poslodavca; funkcionira na način da poslodavci na web stranicama servisa objavljuju oglase kojim traže učenike za rad, dok učenici pronalaskom posla dolaze u Učenički servis zaključiti Ugovor o povremenom radu, na temelju kojeg im poslodavac, nakon obavljenog posla, isplaćuje zaradu po dogovorenoj cijeni satnice.

Rad sa učenicima je svakog radnog dana od pon – pet od 8 – 13 h.

Učenički servis – informacije:
Tel.: 218-787
Fax: 218-796
E – mail: ucenicki.servis.lipa@gmail.com

UČLANJENJE U UČENIČKI SERVIS

Usluge Učeničkog servisa mogu koristiti redovni učenici srednjih škola s kojima je potpisan Sporazum za poslove posredovanja, isključivo tijekom zimskog, proljetnog i ljetnog odmora, trajanje kojeg je u tekućoj školskoj godini propisano odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.
Za učlanjenje je potrebno sljedeće:
  1. imati navršenih 15 godina
  2. uvjerenje (potvrda) škole o redovitom školovanju za tekuću školsku godinu za učenike srednjih škola s kojima je potpisan Sporazum
  3. potpisana suglasnost roditelja/skrbnika za rad maloljetnog učenika
  4. imati osobnu iskaznicu (ili podatak o datumu i mjestu rođenja, OIB)
  5. broj tekućeg ili žiro – računa otvoren na ime učenika
  6. upisnina u iznosu od 20,00 kn (uplata  u uč.servisu)
  7. privola za korištenje fiksnog ili mobilnog telefona
► Učenici koji su ranije upisani u Učenički servis, a žele i dalje koristiti  usluge servisa, trebaju obnoviti godišnju članarinu (20,00 kn), priložiti potvrdu škole i suglasnost roditelja (maloljetnici).

Za izdavanje Ugovora potrebni su:
  •        članska iskaznica koju učenik dobije prilikom učlanjenja u servis
  •        podaci o poslodavcu (puni naziv, sjedište poslodavca, OIB, kontakt broj i  IBAN broj)
Ukoliko je učenik podignuo ugovor, a iz nekog razloga nije mogao doći na rad ili nije započeo s radom, dužan je u roku od tri dana od dana podizanja isti otkazati i vratiti na poništenje, a ako ga je predao poslodavcu tada ga treba vratiti poslodavac.
Nepravodobna odjava ugovora stvara kasnije problem i nama kao servisu i poslodavcu.
Učenici koji pohađaju pučka otvorena učilišta, dopisne škole ili programe za stjecanje SSS uz plaćanje ne mogu biti članovi Učeničkog servisa (navedeno obrazovanje nije definirano kao redovno obrazovanje)

« Kolovoz 2018 »

CMS za škole logo
Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula / Kandlerova 48, HR-52100 Pula / www.ss-tur-ugo-trg-pu.skole.hr / ured@ss-tur-ugo-trg-pu.skole.hr