Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula

Nastavni proces odvija se u petodnevnom radnom tjednu, osim za praktičnu nastavu.

Nastavu ujutro pohađa 26 razrednih odjela, od čega u  Kandlerovoj 48 njih 18,  a 8 razrednih odjela je na Stoji (Ruže Petrović 17).

Tri razreda kuhara (2.eh, 2.g i 3.g) imaju nastavu kuharstva sa slastičarstvom u kabinetu kuharstva na Stoji u poslijepodnevnoj smjeni.

U kabinetima i kuhinji nastava je organizirana po skupinama i u smjenama. Jedna je skupina na praktičnoj nastavi u ugostiteljskim objektima, dok druga ima kuharstvo, slastičarstvo ili ugostiteljsko posluživanje.

Kuhari, konobari i slastičari na teorijskoj su nastavi tri dana tjedno.

Prodavači u prvom razredu imaju jedan dan tjedno po četiri sata praktične nastave (četiri dana teorijske nastave), drugi razredi jedan dan po 7 sati (četiri dana teorijske nastave), dok  treći razredi  imaju dva  dana po 7 sati,  ukupno 14 sati  tjedno (tri dana teorijske nastave).

Hotelijersko-turistički tehničari praktičnu nastavu  izvode prema posebnom rasporedu, a na nastavi su 5 dana tjedno.

Turističko-hotelijerski  komercijalisti su jedan dan tjedno u kabinetu i kuhinji na Stoji, na nastavi kuharstva sa slastičarstvom i ugostiteljskom posluživanju, četiri su dana  na teorijskoj nastavi u Kandlerovoj ulici, a praktičnu nastavu imaju po posebnom rasporedu.

Od ove godine se u 1.eh i u 2.eh razrednom odjeljenju zajedno obrazuju kuhari i prodavači koji zajedno prate nastavu općeobrazovnih, a odvojeno nastavu stručnih predmeta.

Školske godine 2017./2018. u radu škole sudjeluju i prevoditelji znakovnog jezika koji rade s učenicima prvog i drugog razreda, smjer slastičar te pomoćnica u nastavi za učenicu prvog razreda, smjer komercijalist.

Također u radu škole sudjeluje i volonter programa „kulturweit“ Ministarstva vanjskih poslova SR Njemačke Janko Hoener.

« Studeni 2018 »

CMS za škole logo
Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu Pula / Kandlerova 48, HR-52100 Pula / www.ss-tur-ugo-trg-pu.skole.hr / ured@ss-tur-ugo-trg-pu.skole.hr