« Travanj 2024 »

[🖍️] Nagradni natječaj RECI TO STRIPOM 2! Hrvatskog udruženja interdisciplinarnih umjetnika – HUiU i Istarska kulturna agencija-Agenzia culturale Istriana (IKA) za postojeće i buduće strip crtače i obožavatelje stripa od 13 do 19 godina, odnosno polaznike osnovnih i srednjih škola iz Istarske županije [✏️]
Ovogodišnja tema natječaja: RAZLIČITOST U BILO KOJEM SMISLU
Zainteresirani učenici mogu se javiti u školsku knjižnicu!
POZIV
Prijavi se na natječaj „RECI TO STRIPOM 2!“ i osvoji vrijedne nagrade!!!
(natječaj traje od 11. prosinca 2023. do 12. siječnja 2024. godine)
Hrvatsko udruženje interdisciplinarnih umjetnika – HUiU i Istarska kulturna agencija-Agenzia culturale Istriana IKA-ACI pozivaju sve postojeće i buduće strip crtače i obožavatelje stripa od 13 do 19 godina, odnosno polaznike osnovnih ( od 5. do 8. razreda) i srednjih škola (od 1. do 4. razreda) iz Istarske županije da se prijave na natječaj RECI TO STRIPOM 2! i osvoje vrijedne nagrade.
Cilj natječaja RECI TO STRIPOM 2! je među djecom i mladima promijeniti percepciju o stripu kako isključivo zabavnoj devetoj umjetnosti te ih educirati da ne promatraju strip samo kao vizualnu, nego i kao društvenu činjenicu uz pomoć koje mogu progovarati o najrazličitijim društveno-odgovornim temama.
Pravila natječaja
Natječaj traje od 11. prosinca 2023. do 12. siječnja 2024. godine Sudjelovati mogu učenici viših razreda osnovnih škola Istarske županije (od V. do VIII.) te učenici svih razreda srednjih škola Istarske županije.
Iako je tema natječaja, za razliku od protekle godine, u ovoj strogo definirana, vjerujemo da nije ograničavajuća. Imajte na umu da je različitost svuda oko nas. Istražite što je za vas različitost i pretočite svoje misli, osjećaje i doživljaje različitosti u strip.
Stripovi moraju biti nacrtani na samo jednom papiru formata A4. Mogu se koristiti bilo koje tehnike crtanja. Stripovi mogu biti crno-bijeli ili u boji. Stripove je potrebno skenirati i poslati u digitalnom formatu (PDF, JPG i TIFF, visoke rezolucija 300 dpi, dimenzija A4) na E-mail adresu info@huiu.hr Uz strip je potrebno poslati i svoje ime i prezime, kontakt br. mobitela; naziv škole, broj godina i naziv stripa.
SRETNO!