« Ožujak 2024 »

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
DUŽNOSTI UČENIKA KOD DOLASKA I TIJEKOM BORAVKA U ŠKOLI ZA VRIJEME EPIDEMIJE VIRUSA COVID-19 U ŠK. GOD. 2020./2021.
Autor: Renata Pikot, 4. 9. 2020.

• Učenici su obavezni mjeriti si temperaturu te o njoj voditi evidenciju svaki dan prije dolaska u školu. Ukoliko je ona povišena moraju se javiti razredniku i izabranom liječniku obiteljske medicine.
  • Pri ulasku u školu i izlasku iz škole  učenici su dužni držati propisanu distancu, ulaziti/izlaziti na ulaz/izlaz koji je za njih predviđen, dezinficirati obuću i ruke te se kretati označenim putem do svoje učionice/izlaza, bez zadržavanja.
  • Svaki će razredni odjeli imati svoju učionicu iz koje nije dopušteno izlaziti bez dopuštenja nastavnika. U učionici učenici su dužni sjediti uvijek prema rasporedu koji su napravili zajedno s razrednikom. Svaki učenik dužan je imati školski pribor, ne preporuča se dijeliti ga s drugim učenicima.
  • Za vrijeme malih odmora učenici neće napuštati školsku zgradu, a ni učionicu. Veliki odmori će biti u različito vrijeme kako bismo što više smanjili kontakte učenika različitih razreda, a hranu i piće preporučamo da učenici donesu sa sobom.
  • Sanitarne čvorove učenici mogu koristiti jedino uz dopuštenje nastavnika, a kod njihove upotrebe dužni su se pridržavati označenog broja korisnika koji je na njima označen kao i  propisane distance.
  • Maske su obavezne u svim prostorima škole (hodnicima i učionicama), a neophodno ih je nositi pravilno na način da cijelo vrijeme prekrivaju nos i usta.
  • Zaštitne maske za lice bit će osigurane od strane Istarske županije i učenici će ih dobiti tijekom sljedećeg tjedna. Do tada učenici moraju koristiti svoje maske.
  • Učenik bez maske neće moći ući u školu.
  • Molimo učenike da se pridržavaju svih epidemioloških uputa jer dijelimo odgovornost za zdravlje svih učenika i zaposlenika, a i naših obitelji.
  • Učenik koji se ne pridržava navedenih dužnosti i/ili svojim ponašanjem krši odredbe Kućnog reda škole te dovodi u pitanje zdravlje i/ili onemogućava rad drugim učenicima i nastavnicima bit će upućen kući, uz poziv roditeljima. Učeniku će biti izrečena pedagoška mjera prema Pravilniku o kriterijima za izricanja pedagoških mjera.
  •